Nuon verandert geleidelijk naam in Vattenfall
Leestijd: 2 minutenEnergieleverancier Nuon verandert van naam. Het gaat voortaan verder als Vattenfall, de naam van het Zweedse moederbedrijf. Nuon, dat al bijna 10 jaar onderdeel is van Vattenfall, zal geleidelijk van de markt verdwijnen. Voor de herkenbaarheid worden Nuon en Vattenfall voorlopig naast elkaar gebruikt.
Geleidelijk
Nuon en Vattenfall (Zweeds voor waterval) zullen de komende tijd naast elkaar te zien blijven en uiteindelijk blijft de naam Vattenfall over.
Waarom verandert de naam Nuon?
Als belangrijkste reden wordt genoemd dat ze onder één naam méér kunnen bereiken. Ze maken zich zorgen over de klimaatverandering. Daarom hebben ze als doel om binnen één generatie fossielvrij te kunnen leven. Door samen te gaan onder één naam, Vattenfall, geloven ze dat ze hier grotere stappen in kunnen zetten.
Wat verandert er voor klanten?
Voor klanten verandert er eigenlijk heel weinig. Klanten ontvangen gewoon hun elektriciteit, gas en warmte en dezelfde dienstverlening. Bestaande contracten en voorwaarden wijzigen niet. En bestaande kortingen blijven gehandhaafd. Met de overgang naar Vattenfall worden producten en diensten uitgebreid.
Energiemarktleider
Nuon ontstond in 1994 door de fusie van diverse energiebedrijven en is een van grootste energieleveranciers. Samen met Essent en Eneco vormen zij de traditionele 'grote drie'. Het bedrijf levert energie aan ruim 2 miljoen klanten en samen met Feenstra leveren ze aan 3 miljoen klanten 'de energieoplossingen van vandaag én morgen'.
In 2009 en 2011 werd Nuon opgekocht door Vattenfall. Het Zweedse staatsenergiebedrijf telde in totaal 10 miljard euro neer. Vattenfall is energiemarktleider met 7 miljoen Europese klanten in onder meer Zweden, Finland, Polen, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Nederland.
Jeanet Woldring is ruim 24 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom en energie voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
Consumenten weer positiever over overstap van energieleverancier
19 maart 2025 Consumententevredenheid over energieleveranciers is bijna terug op het niveau van vóór de energiecri...
-
Dit zijn de winnaars van de Gaslicht.com Award 2025
19 maart 2025 Wie zijn de drie beste energieleveranciers van 2025? Lees hoe de Gaslicht.com Award tot stand komt e...
-
ACM: Terugleverkosten voor zonnepaneelbezitters met 10% omhoog
13 maart 2025 De terugleverkosten zijn vorige maand met 10% gestegen. Daarnaast waren nieuwe vaste contracten in f...
-
Gasbelasting in 10 jaar meer dan verdrievoudigd – impact op huishoudens groeit
4 maart 2025 Sinds 2015 steeg de gasbelasting van 23 cent naar 70 cent per m³, een stijging van ruim 200%. Meer d...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van maart 2025
3 maart 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste vaste, variabele en dynamische contracten voor u op een rij. Di...