Aantal zonnepanelen enorm toegenomen
Leestijd: 2 minutenHet aantal zonnepaneelbezitters is enorm gegroeid. Zo is het aantal zonnepanelen in de provincie Groningen in het afgelopen halfjaar met 59 procent toegenomen tot 14.000 huishoudens.
Enexis
In het gehele verzorgingsgebied van netbeheerder Enexis is het aantal klanten dat energie teruglevert aan het elektriciteitsnet in de eerste helft van 2015 toegenomen met 25 procent naar een totaal van circa 100.000. Deze klanten kennen samen een totaal geïnstalleerd vermogen van bijna 500 megawatt.
Het verzorgingsgebied van Enexis strekt zich uit over de provincies Groningen, Friesland, Drenthe, Flevoland, Overijssel, Limburg en Noord-Brabant. De netbeheerder zorgt ervoor dat gas en elektriciteit bij ongeveer 2,6 miljoen huishoudens, bedrijven en overheden terechtkomen.
De grote toename in Groningen komt volgens de netbeheerder door de subsidieregeling voor inwoners van meerdere aardbevingsgemeenten. Dit voorbeeld toont volgens Enexis de noodzaak om de energienetten te beheren in het licht van de energietransitie.
Enexis meldt in het kader van haar halfjaarbericht verder dat er inmiddels 180 scholen meedoen aan het programma Van Zon Krijg Je Energie waarbij basisscholen van zonnepanelen voorzien worden. Dit waren er eind vorig jaar pas 75.
Stedin
Netbeheerder Stedin stelt dat in de afgelopen 2 jaar 1,5 keer zoveel klanten zonnepanelen aangeschaft en geregistreerd hebben.
Alleen al in het netgebied van Stedin, onder andere de provincies Zuid-Holland en Utrecht, wordt nu op bijna 53.000 locaties zo’n 150 megawatt elektriciteit uit zon opgewekt. Enexis maakt bekend dat in haar werkgebied 500 megawatt aan zonnepanelen aanwezig is.
In de provincies Zuid-Holland en Utrecht heeft Den Haag volgens Stedin met 3.688 huishoudens de meeste geregistreerde zonnepanelen. Op de voet gevolg door Utrecht waar 3.455 adressen van de stad zonnepanelen hebben. Op een derde plaats Amersfoort met 2.279 adressen.
Behalve een sterke stijging in het aantal geregistreerde adressen met zonnepanelen, meldt Stedin dat ook het vermogen per adres toeneemt. Enerzijds door het aantal zonnepanelen dat huishoudens aanschaffen, maar ook door de toename van het vermogen per paneel.
Alliander
Netbeheerder Alliander heeft het aantal huishoudens dat zelf duurzame energie opwekt zien toenemen van 63.000 naar 88.000 stuks.
Dit alles blijkt uit de halfjaarcijfers die netbeheerder Alliander heeft gepresenteerd. Het aantal klanten dat zelf duurzame elektriciteit opwekt - voornamelijk met zonnepanelen – blijft daarmee stijgen: van ruim 63.000 in het eerste halfjaar van 2014 naar ruim 88.000 in het eerste halfjaar van 2015.
Jeanet Woldring is ruim 24 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom en energie voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
Consumenten weer positiever over overstap van energieleverancier
19 maart 2025 Consumententevredenheid over energieleveranciers is bijna terug op het niveau van vóór de energiecri...
-
Dit zijn de winnaars van de Gaslicht.com Award 2025
19 maart 2025 Wie zijn de drie beste energieleveranciers van 2025? Lees hoe de Gaslicht.com Award tot stand komt e...
-
ACM: Terugleverkosten voor zonnepaneelbezitters met 10% omhoog
13 maart 2025 De terugleverkosten zijn vorige maand met 10% gestegen. Daarnaast waren nieuwe vaste contracten in f...
-
Gasbelasting in 10 jaar meer dan verdrievoudigd – impact op huishoudens groeit
4 maart 2025 Sinds 2015 steeg de gasbelasting van 23 cent naar 70 cent per m³, een stijging van ruim 200%. Meer d...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van maart 2025
3 maart 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste vaste, variabele en dynamische contracten voor u op een rij. Di...